Skip to content

בישון פריזה

בישון פריזה

זהו כלב מקסים ומתוק, כלב קטן מימדים אך לא שברירי, כלב שכל יעודו בעולם הזה להיות לבן לוויה מושלם ונאמן לאדם.

הגזע הזה הוא בעל כישרון משחק מולד.

בעבר הלא רחוק לא היה מופע קרקס שלא התהדר בגאווה בקטעים שכללו בישונים שמבצעים פעלולים תוך כדי הפגנת הנאה וקשקושי זנב בלתי פוסקים.

כיום הגזע יותר מהדר את הספות בבית אך תמיד מוכן להיות הבדרן התורן שלכם.

הרעמה היפיפיה והמתולתלת, דמויית פרח הכותנה הפכה את הכלב העדין והמתוק הזה  לפופולרי מאוד והאופי היציב והרך שלו הציב אותו בראש הרשימה של מה שמוגדר ככלב משפחה אולטימטיבי.

בישון פריזה מאוד אוהב להיות במרכז העניינים וזה לא מפתיע כי הוא פשוט מקצוען במשיכת תשומת לב ויצירת המולה סביבו כיאה לכוכב אמיתי.

עיניו השחורות תמיד מלאות בניצוצות של שובבות ושמחה.

הגזע הזה הוא לא בררן בכלל בכל הקשור בתשומת לב כך שכדי להיות על פסגת האושר שלו הוא יזדקק לממש מעט, בסך הכל מיטה חמה( רצוי שלכם) וכמה פינוקים טעימים אבל אל תטעו, זה הוא לא צעצוע עם שלט אלא ישות תבונתית מתוחכמת כך ששיעור או שניים עם מאלף לצורך קבלת כלים וסדרי חינוך לא יזיקו לשני הצדדים.

זה שהבישון שלכם מוכן תמיד לשיתוף פעולה ואף לא פעם יוזם אינטראקציות בעצמו לא אומר שהוא לא זקוק לגבולות וחינוך מתאים כי אחרת עם כל התכונות המדהימות והחוכמה וגדולה אתם עלולים למצוא את עצמכם חולקים את הספה בסלון עם דיווה שתלטנית!

בישון פריזה הוא גזע אידאלי לילדים קטנים ואפילו קטנים מאוד, למשפחות גדולות וכבן לוויה לאנשים בודדים ואף לאנשים בגיל השלישי.

זהו גזע לא נשיר מה שאומר שלרוב יתאים גם לחולי אסטמה או בעלי אלרגיות שונות אך תמיד יש לבחון את הנושא באופן פרטני כי אין דבר כזה ״כלב היפואלרגי״ יש כלבים שהם יותר ויש שהרבה פחות מעוררים את התגובה האלרגית אצל אדם זה או אחר והבישון פריזה נמנה על אלו שהסיכויים לעורר רגישות הם קטנים מאוד בגלל היותו כלב ללא נשירה.

תקן הגזע מתאר את הבישון ככלב בעל פרווה לבנה, אופי שמח, זנב אלגנטי ועיניים שחורות בעלי מבט סקרן.

ללא ספק זה הוא אחד הגזעים היותר חברותיים, הם מאוד נהנים מחברתם של בני האדם ותמיד תמיד שמחים לשחק עם חבורה רעשנית של ילדים וככאלה הם יוסיפו אושר ושמחה גדולים לכל בית.

טיפוח ותחזוקה:

טיפוח הבישון זה לא עניין של מה בכך.

הבישון שלכם יזדקק להברשה יסודית לפחות פעמיים בשבוע ובגלל היותו כלב לא נשיר ולבן, גם למקלחת אחת לשבוע עד 10 ימים, כמובן עם חומרים מותאמים ומיוחדים לצורך שמירה על העור והשיער.

מרבית בעלי הבישונים דואגים גם לביקור סדיר במספרה מקצועית אחת ל4-6 שבועות.

יש בישונים שנוטים להפרשת דמעות מוגברת מהעיניים, אם הכלב לא נמצא שלב החלפת השיניים( 3-5 חודשים) אז יש לשלול רגישות לאחד ממרכיבי המזון ולבדוק את ניקיון האזניים.

כך או אחרת תמיד עדיף להצטייד בחומר יעודי לשמירה על היגיינת איזור העיניים.

אילוף.

בישון פריזה הוא אחד הגזעים הקלים לאילוף.

הם כלבים מאוד מרצים ובנוסף מוכנים להענות לכל גחמה שלכם תמורת חטיף טעים או אפילו מילה טובה. הגזע לא דומיננטי בכלל מה שמקל מאוד על תהליך האילוף והחינוך הבסיסי וגם טריקים מורכבים יותר כגון אג׳יליטי.

 בישונים מאריכים חיים עד גיל 15 לערך ואם תקחו כלב ממגדל אחראי שמבצע בדיקות גנטיות לסינון מחלות, תוכלו להנות מבן משפחה בריא ויפה שיגרום לכם לחייך שנים ארוכות..

ושוב נדגיש שכלב גזעי הוא כלב מתועד בלבד ולא כל גור לבן פרוותי הוא בישון פריזה!

לא קונים כלבים לא מתועדים!

או מאמצים או קונים גזעי מתועד!

            ◦