בולדוג צרפתי

קיימים בעולם למעלה מ500 גזעי כלבים.

כל כך שונים , כל כך מיוחדים. איך מוצאים בתוך כל המגוון הזה את החבר המושלם?

כמי שעוסקת בכלבנות מקצועית למעלה משני עשורים אני מוצפת לא פעם ברשימת דרישות או נכון יותר לומר משאלות בדרך למציאת “הכלב המושלם”.

בסביבה עירונית מודרנית כאשר שטח המחייה לאדם הולך וקטן, לצד שעות העבודה ההולכות וגדלות, דרוש כלב קטן, קצר שיער (שלא מצריך טיפוח אינטנסיבי ), לא יומרני, לא תובעני בתחזוקה, לא תוקפן, לא נבחן, ממושמע וקל לחינוך ונאמן או במשפט אחד שיחיה וייתן לחיות ויסב אושר לכל בני הבית.

חשוב לדעת שכמו אצל בני האדם , כל גזע מתהדר באופי המיוחד לו ומגיע עם רשימת “דרישות משל עצמו”.

אין ספק שהחלום הוא להגיע לבן לוויה שיתנהג בצורה “בנאדמית” ככל שניתן, שישכב לידך על הכורסא לערב סרט ופופקורן, ידע ליהנות יחד איתך מצפייה בדגיגים צבעוניים שצפים באקווריום, יעסיק , בהנאה רבה יש לציין, את הילדים במשחק סוער ויחד איתם בדומה לילד בן 3 יעשה אין ספור קונצים כדי לזכות בממתק המיוחל. אחד כזה שתוכל לשתף אותו בפעילות ספורטיבית אך גם שלא יתנגד לרבוץ 10 שעות על הספה כשאתה טובע בעבודה.

כזה שבמהירות הבזק יזהה עצבות או קושי ויגיע לעודד ולתמוך , שתמיד יהיה  שם בשבילך מלא נוכחות, הבנה ותמיד מוכן להרעיף עליך אהבה אינסופית.

נשמע דמיוני??? אז זהו שלא!

מסתבר שיש גזע שניחן בכל התכונות האלה – בולדוג צרפתי.

גזע שבמהותו הוא כלב ליווי ושעשוע אולטימטיבי ויחד עם זאת בעל עולם פנימי עשיר במיוחד ושונה משאר הגזעים גם אם יפים ממנו חזותית.

בחיים , הבולדוג הצרפתי מאוד אטרקטיבי ומלא שמחת חיים,

אוהב חברה, תמיד שמח לקחת חלק פעיל בכל התרחשות . מת על ילדים ויותר מזה אורחים, אך בעת סכנה מוכן להגן על בעליו מכל אויב גם אם הוא פי 5 מגודלו.

זה הוא כלב כריות מצוי לכן בדירה הוא קורקטי ורגוע ובזמן שבעלי הבית בעבודה והילדים בבית הספר , הוא ישן להנאתו בכורסא האהובה .

הוא ממושמע ולומד בקלות. כמו כל כלב , בזמן חינוך יש לעודד אותו בעזרת “ממתקים” .

עבור בולדוג צרפתי כל מה שנכנס תחת הגדרה של מזון , מהווה ממתק כי הוא לא בררן בכל מה שקשור למזון.

לפעמים, כאשר ישכיל שבעקבות פעולה כל שהיא ( ביצוע פקודה או הבאת כדור) הוא מקבל תשומת לב או ממתק , יבצע בשמחה פעולות אלו מיוזמתו המלאה , מה שהופך לתוספת מאוד מבדרת לאווירה המשפחתית.

הוא ידאג להזכיר לך שזה הוא זמן משחק כאשר יביא לך את הצעצוע האהוב עליו ובחינניות רבה ינסה לתחוב לך אותו ליד.

אל תבנו עליו ככלב שמירה הוא יותר מידי שוחר שלום אבל בהחלט ירוץ לדלת לקבל את האורחים מבלי להשמיע צרור של נביחות היסטריות, אולי אחת או שתיים רק שידעו שגם הוא כאן.

המשחק האהוב עליו בטיולים הוא בקבוק פלסטיק ריק . אין גבול לאושר המציף את החמוד הזה בעת מציאת האוצר המיוחל.

הם אוהבי ניקיון כך שאם חזר מטיול חורפי לא יתנגד אם תנגבו את רגליו במטלית בטרם יתכרבל על הכורסא כדי להתחמם.

בספרות מציינים לא פעם כחסרון של הגזע את עניין הנחירות בשינה אך זו היא בסך הכל עוד הגזמה כי בזה חסר משמעות בהשוואה לנשימות של אדם ישן, כל זאת מבלי לדבר על אדונים מכובדים שנחירותיהם נשמעות בדירות השכנים. כך שאם הבולדוג ישן למרגלות מיטתכם לא תהיו מוטרדים מנשימותיו.

במילים אחרות הבולדוג צרפתי- חבר נפלא ונאמן, שמעניק לבעליו רגעים קסומים של אושר ואהבה אינסופית.

כמובן שיהיו כאלה שהבולדוג הצרפתי הוא לא הגזע האולטימטיבי עבורם אך בעליו של בולדוג צרפתי הוא ללא ספק בר מזל בכל כך הרבה מובנים שאני בספק רב אם בעתיד יבחר להחליף גזע.

features

Company

get started

הרשמה למידעון